[Float-Menu-Pro id=1]
قالب وردپرس درنا توس
Bonsai-01-www-BazarGolTehran-com

نگهداری بنسای – خلاصه

خاک بنسای :

خاک بنسای معمولا ترکیب کوکوپیت ، پیت ماس و پرلیت می باشد، که رطوبت را در خود حفظ میکند، بنابراین لازم نیست هر روز به آن آب بدهید.

آبیاری :

هر زمانی که به خاک دست زدید و خشک بود به آن آب بدهید و نباید بگذارید زیاد خشک بماند. معمولا” یک روز در میان و بیش از ۳ روز نشود. آبیاری در تابستان بیشتر و در زمستان کمتر انجام میشود. در صورت رفتن به مسافرت آبیاری آن را به کسی بسپارید یا از دستگاه آبیاری خودکار استفاده کنید . از آبیاری بیش از حد هم خودداری کنید. بهترین زمان آبیاری بنسای بعد از غروب آفتاب میباشد. چون آب تا فردا صبح تبخیر نمیشود و همچنین نور باعث سوختن برگها نمیشود.

ازانجا که خاک کوکوپیت یک خاک خنثی میباشد و عاری از مواد غذایی است، بعد از مدتی گیاه دچار کمبود مواد غذایی میباشد و برگهای آن شروع به ریزش میکند. پس باید به بنسای کود داد تا مواد غذایی آن تامین شود.

کود بنسای :

کود بنسای موجود در بازار ایران، کریستالون و آهن میباشد که برای بامبو و برخی گل و گیاه ها نیز میتوان استفاده کرد. که باید یک قاشق چایخوری از آن را در یک لیتر آب حل کرد و هر ۱۵ روز یک بار از آن آب به گیاه بدهید. توجه داشته باشید که نباید هر دو کود را باهم بدهید. اگر از هر دو کود استفاده میکنید تقریبا یک هفته بین آنها فاصله بیانذازید. آب حاوی کود را دور نریزید و در دفعات بعد استفاده کنید.

READ  انواع خاک

نکته مهم :

قبل از نوبت کود بنسای حداقل ۲ روز قبل آبیاری نکنید تا گیاه شما تشنه باشد و کود را بهتر جذب کند.

البته یک سری کودهای قطره ای هم در بازار وجود دارند. از کودهای دیگر استفاده نکنید، مگر با مشورت با یک فرد خبره. برخی کودها باعث خشک شدن بنسای میشوند.

-از آنجا که بنسای یک گیاه زنده است پس برای فتوسنتز خود احتیاج به نور دارد. پس بهتر است در مکانی باشد که برای مدتی نور داشته باشد. می توانید برای مدتی پرده را کنار بزنید تا گیاه نور بگیرد.

– از قرار دادن بنسای در محلی که دمای آن به دفعات تغییر میکند (( مثلا نزدیک پنجره ای که زیاد باز و بسته میشود یا جلو کولر یا بخاری )) خودداری کنید. چون باعث میشود شوک حرارتی به بنسای وارد شود.

-از گذاشتن بنسای در فضای بیرون خصوصا در هوای سرد پرهیز کنید. برای جاهایی که آب و هوای گرم و مرطوب دارند (( بشرطی که بنسای زیر نور مستقیم آفتاب سوزان نباشد )) امکان قرار دادن آن در بیرون وجود دارد.

Bonsai 01 www BazarGolTehran com - نگهداری بنسای - خلاصه

همچنین بررسی کنید

Laurus-nobilis-00-BazarGolTehran-com

برگ بو Laurus nobilis

برگ بو Laurus nobilis رده بندی گیاهی نام فارسی برگ بو نام انگلیسی نام رایج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه فعالیت خود در زمینه گل و گیاه را رایگان در این سایت تبلیغ کنید رد کردن

error: Content is protected !! اطلاعات محافظت شده