[Float-Menu-Pro id=1]
قالب وردپرس درنا توس
خانه / آموزش / خوراکی / رژیم گیاهخواری بهتر است یا گوشتخواری
Sarcophagy-or-Sarcophagy-01-www-BazarGolTehran-com

رژیم گیاهخواری بهتر است یا گوشتخواری

رژیم گیاهخواری بهتر است یا گوشتخواری:

تضمین سلامت قلب و عروق با رژیم گیاهخواری میسر می شود.

با کم کردن موادغذایی گوشتی و نوشیدن قهوه در روز، می‌توان خطر ابتلا به بیماری قلبی را با درصد بیشتری کاهش داد. مصرف سبزیجات باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود.

بسیاری از مردم گیاهخوار هستند و گروهی دیگر غذاهای گوشتی را ترجیح می‌دهند. درباره این مبحث مطالعاتی توسط دانشمندان صورت گرفته است که نشان می‌دهد گیاهخواری باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی می‌شود.

دانشمندان به تازگی در مطالعاتی که در مورد عادات غذا خوردن و شیوه زندگی بیش از ۴۵۰ هزار نفر نزدیک به ۱۰ سال داشتند، پی بردند که گیاهخواری حدود ۲۰ درصد ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

این مطالعه با عواملی مانند سن، سیگار کشیدن و چاقی محاسبه شده است. افرادی که ۷۰ درصد رژیم غذایی آنها متشکل از سبزیجات بوده، خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی در آنها ۲۰ درصد کمتر است. این محاسبه در مقایسه با افرادی است که در رژیم غذایی ۴۵ درصد کمتر سبزیجات مصرف می‌کنند.

دکتر ” کامیل لاسال ” یکی از محققان کالج لندن گفت: به جای اجتناب از موادغذایی گوشتی بهتر است به جای غذای گوشتی، سبزیجات را جایگزین کنید. زیرا راهی مناسب برای کاهش مرگ و میر مرتبط با مشکلات قلبی است.

این نتایج زمانی منتشر شد که مطالعه دیگری نشان داده بود نوشیدن حداقل ۶ فنجان آب در روز خطر ابتلا به آترواسکلروز. (هنگامی که رسوبات چربی و سایر مواد در سرخرگ‌های بدن شما تجمع یابد، موجب تنگی آنها می‌شود و عبور جریان خون دشوار می‌گردد که به این حالت ” تصلب شریان ” یا ” آترواسکلروز ” می‌گویند) را کاهش می‌دهد.

READ  تقلب در عسل Honey

در اصل موادغذایی گوشتی غنی از چربی است و تجمع این مواد باعث مسدود شدن شریان می‌شوند و خطر ابتلا به نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد. بنابراین با کم کردن موادغذایی گوشتی  می‌توان خطر ابتلا به بیماری  قلبی را با درصد بیشتری کاهش داد.

Sarcophagy or Sarcophagy 01 www BazarGolTehran com - رژیم گیاهخواری بهتر است یا گوشتخواری

 

https://goo.gl/4BZKZV

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه فعالیت خود در زمینه گل و گیاه را رایگان در این سایت تبلیغ کنید رد کردن

error: Content is protected !! اطلاعات محافظت شده