[Float-Menu-Pro id=1]
قالب وردپرس درنا توس
خانه / آموزش / خوراکی / تقلب در عسل Honey
Honey-01-www-BazarGolTehran-com

تقلب در عسل Honey

تقلب در عسل Honey

مطالبی که درباره عسل باید بدانیم:

در عسل به دو شکل امکان تقلب وجود دارد:
یک: تهیه عسل با گلوکز یا شکر بدون دخالت زنبور و به صورت مصنوعی
دو: شهد (آب و شکر) دادن به زنبور در فصل کمبود گل که به جای آن زنبوردار باید مقداری از عسل را برای قوت زمستانه زنبور در کندو باقی گذاشته و همه ی عسل را برداشت نکند و یا کندو ها را در فصل سرد به منطقه ای دیگر کوچ دهد.

شکرک زدن:

اصطلاح شکرک زدن که معمولا برای مربا اتفاق می افتد معمولا به اشتباه برای عسل استفاده می شود. اتفاقی که برای عسل می افتد “رُس کردن” نام دارد که به معنی تبلور شهد عسل است و همانطور که در روش های ذیل توضیح داده شده، یکی از مشخصه های عسل طبیعی ست.

Honey 02 www BazarGolTehran com - تقلب در عسل Honey

روش تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی:

– هر چقدر هم که رنگ عسل طبیعی روشن باشد، نمی توان از پشت شیشه آن چیزی را مشاهده نمود. به دلیل کلوئیدی بودن عسل طبیعی، نور به طور مستقیم از آن عبور نکرده و تصاویری که از پشت شیشه دیده می شود بسیار ناواضح و نامشخص است. در صورتی که عسل تقلبی که از باتکا (گلوکز تجاری) تهیه شده مانند شیشه رنگی عمل کرده و به راحتی می توان اشیا را از پشت آن دید.

– عسل هایی که با گلوکز تجاری تولید شده اند (تقلبی)، هیچ گاه شکرک نزده (رُس نمی کند) و همانطور شفاف باقی می مانند. البته پس از مدتی مانند نبات رنگی به صورت یک پارچه سفت می شوند. و حتی با چاقو هم نمی توان آن ها را از ظرف خارج ساخت. با این تفاصیل تنها می توان عسل های دست ساز را از عسل زنبور تفکیک کرد. اما برای شناخت عسل تغذیه ای هیچ راهی به جز آزمایشگاه وجود ندارد.

READ  میوه را با معده خالی بخورید

– عسلی که توسط زنبور عسل تولید شده باشد از هنگامی که در دهان قرار می گیرد، توسط مخاط دهان و رگ های زیر زبانی جذب می شود. و این مسئله به خوبی قابل درک است. برعکس عسل هایی که دست ساز هستند مانند آب نبات روی زبان مانده و خیلی دیرتر شروع به حل شدن می نمایند. توجه کنید که با این روش نمی توان عسلی را که از طریق تغذیه زنبور عسل با شکر تولید شده را تشخیص داد و راه تشخیص دقیق آن آزمایش است.

 

Honey 03 www BazarGolTehran com - تقلب در عسل Honey

Honey 01 www BazarGolTehran com - تقلب در عسل Honey

 

https://goo.gl/XEwYG3

همچنین بررسی کنید

Laurus-nobilis-00-BazarGolTehran-com

برگ بو Laurus nobilis

برگ بو Laurus nobilis رده بندی گیاهی نام فارسی برگ بو نام انگلیسی نام رایج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه فعالیت خود در زمینه گل و گیاه را رایگان در این سایت تبلیغ کنید رد کردن

error: Content is protected !! اطلاعات محافظت شده