[Float-Menu-Pro id=1]
قالب وردپرس درنا توس
Walnut-11-www-BazarGolTehran-com

انواع درخت گردو

انواع نهال گردو

 

۱ -نهال گردو اسرائیلی : گردو در اکثر مناطق کشور قابل کشت میباشد. از نظر صرفه اقتصادی به صرفه بوده زیرا یک سال بعد از کاشت در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوای درختان بارور شده و گردو میدهد .

 

۲ -نهال گردو محلی تویسرکان : گردو در اکثر مناطق کشور قابل کشت میباشد ، ارتفاع آن به بیش از ۳۰ متر میرسد و بعد از سال پنجم به بار مینشیند و از مرغوبترین گردوهای ایرانی است.

 

۳ -نهال گردو ضیاء آباد قزوین : گردو در اکثر مناطق کشور قابل کشت میباشد ، ارتفاع آن به بیش از ۳۰ متر میرسد و بعد از سال پنجم به بار مینشیند و از مرغوبترین گردوهای ایرانی است.

 

۴ –نهال گردو خوشه ای : با توجه به شرایط آب و هوایی، این درخت در پنج‌سالگی به مرحله اقتصادی رسیده و حدود یک‌هزار گردو در سال تولید می‌کند. در این نوع واریته، ارتفاع کوتاه این درخت است، بذر درخت گردوی خوشه‌ای پس از دو سال و در ارتفاع حداکثر یک متر در گلدان به مرحله باردهی رسیده و می‌توان محصول آن را برداشت کرد.

 

۵ –نهال گردو فرانکوت (فرانسوی) : با تنه نیمه بلند و قوی، اندازه محصول نسبتا ریز، زود به بار می نشیند و محصول زیادی می دهد و مغز آن بازارپسند است، نسبت به گونه های دیگر یکهفته دیرتر به بار مینشیند، به خاطر دیرگلی اغلب از خطر سرمای بهاره در امان است.

 

۶ –نهال گردو لارا ( امریکایی) : ظرفیت باردهی آن بالاست، میوه آن زودرس است، تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای دارد، نسبت به بیماری باکتریوز حساس است، این رقم باید در مناطق عاری از یخبندان کاشته شوند.

READ  شرایط مناسب برای درخت گردو

 

۷ –نهال گردو پدرو : رقمی زودبازده، میوه آن درشت و پوست سنگینی دارد، گرمای شدید تابستان در کیفیت پوست سبز و مغز میوه این رقم تاثیر منفی دارد و به بیماری باکتریوز حساس است.

 

۸ –نهال گردو هارتلی : زود به بار می نشیند و در مناطقی بعمل می آید که یخبندان های بهاره است، میوه اش نیمه رس و کیفیت مطلوبی دارد، نسبت به باکتریوز و شانکر حساسیت دارد.

 

۹ –نهال گردو پاریزین (فرانسوی) : رشد کندی دارد و باردهی با تاخیر دارد، میوه ی آن مستطیلی و اندازه مناسب دارد، دیرگل و قوی و مقاوم با باکتریوز است.

 

۱۰ –نهال گردو هاروارد : رقم پرمحصولی بوده و بصورت پرچین کاشته می شود، برگهایش دیر ظاهر می شوند، میوه ی درشت گردو صاف دارد.

 

۱۱ –نهال گردو چندلر : درختی با رشد متوسط، میوه ی آن بیضی شکل و پوست سبز صاف و تیره ای دارد.

 

۱۲ –نهال گردو سانلند : میوه های درشت، طویل و بیضی دارد، بسیار زودرس و پرمحصول، به سرمای دیررس بهاره حساسیت دارد.

 

۱۳ –نهال گردو سجنوو (یوگوسلاوی) : درختی با رشد متوسط، میوه ی آن بیضی شکل و پوست سبز صاف و تیره ای دارد.

 

۱۴ –نهال گردو کانادایی : زود به بار می نشیند و در مناطقی بعمل می آید که یخبندان های بهاره است، در هر منطقه ای جوابگو می باشد، اما در مناطق کوهستانی بسیار مناسب است. میوه اش کیفیت عالی دارد و پوست آن کاغذی می باشد.

 

۱۵ –نهال گردو شیلی : زود به بار می نشیند و پربار، پوست آن به راحتی جدا می گردد، بسیار بازار پسند و نسبت مغز حدودا ۸۵% می باشد و تقریبا در هر منطقه ای جوابگو می باشد. میوه آن کیفیت عالی دارد و پوست آن کاغذی می باشد.

READ  اهداف هرس در درختان میوه

 

۱۶ –نهال گردو پیوندی (زودبازده) : ارتفاع ۳۰ تا ۵۰ سانت دارد و تعدادی گردو بر روی آن مشاهده میگردد ، محصول آن نسبتا ریز است.

Walnut 11 www BazarGolTehran com - انواع درخت گردو

همچنین بررسی کنید

Robinia-Pseudoacacia-00-BazarGolTehran-com

اقاقیا Robinia Pseudoacacia

اقاقیا نام علمی Robinia Pseudoacacia تیره گیاهی Leguminosae خاک هرنوع خاک نور مکان آفتابی دما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه فعالیت خود در زمینه گل و گیاه را رایگان در این سایت تبلیغ کنید رد کردن

error: Content is protected !! اطلاعات محافظت شده