[Float-Menu-Pro id=1]
قالب وردپرس درنا توس
خانه / آموزش / شناخت گیاهان / گیاهان آپارتمانی / آماریلیس Hippeastrum Amaryllis
Hippeastrum-Amaryllis-00-BazarGolTehran-com

آماریلیس Hippeastrum Amaryllis

آماریلیس

نام علمیHippeastrum Amaryllis
تیره گیاهیAmaryllidaceae
خاکخاک مخلوط
نورروشن – نور متوسط
دما۲۰-۲۲°C
آبیاریمتوسط
آماریلیس ( گل اطلسی – Barbados lily )
بومی منطقهآمریکای جنوبی و آفریقا
مشخصات ریخت شناسیفرم گیاهی به صورت عمودی و ستونی میباشد . ارتفاع این گیاه ۵۰ سانتیمتر میباشد . گلها به رنگ صورتی میباشد .
محیط مناسب برای رشدبه عنوان گیاه آپارتمانی درداخل ساختمان و هم به صورت باغچه ای
کودفقط زمانی به آن کود دهید که عمر گل هایش تمام شده باشد ،بعد از پایان دوره گل دهی هر پانزده روز یکبار به آن کود بدهید. از پاییز که گیاه استراحت زمستانه را آغاز می کند کوددهی را قطع کنید .
تکثیرجدا کردن پاجوشها در پاییز وکشت بذر
آفات و بیماریهاکنه پیاز و برگخوار به بیماریهای ویروسی ، پوسیدگیهای قارچی ، باکتریایی و لکه‌برگیهای قارچی حساس است . ( Pythium, Fusarium (Helminthosporiu,
حداقل دما۱۵°C
مراقبت و نکات باغبانیخاک گلدان باید نفوذپذیرباشد . خاک مخلوط شامل : خاک باغچه + خاک برگ+ شن و ماسه و پیت‌ماس یا کود حیوانی پوسیده کهنه باشد . با یک ابتکار و کمی صرف وقت می توانید آماریلیس را در فصل زمستان به گل دهی وادار کنید : به این ترتیب که:پیاز آماریلیس را برای مدت یک شبانه روز در آب ولرم قرار دهید. سپس پیاز را داخل گلدانی که در آن ماسه ریخته اید بکارید (نیمی از پیاز خارج از ماسه باشد). ماسه را با مقدار کمی آب مرطوب نمایید و روی آن را با پاکت بپوشانید و در محل گرم (نزدیک بخاری یا شوفاژ) نگهداری کنید ،همه روزه پاکت را بردارید و به گلدان کمی آب دهید. در این صورت شاخه گل دهنده بهتر رشد می کند. پاکت را از روی گلدان بردارید و گلدان را به محل پر نور منتقل کنید. وقتی عمر گل ها تمام شد، آنها را از ابتدای ساقه گل دهنده قطع کنید. سپس به طور مرتب به آماریلیس آب و کود بدهید در این مدت باید گلدان در محل روشن قرار داشته باشد . این کارها را به این دلیل باید انجام دهید که پیازها و برگ هایش تقویت شوند. اواخر تابستان یا اوایل پاییز برگهایش زرد می شوند. جای نگرانی نیست زیرا دیگر موقع استراحت گیاه است، اما پیازهایش سرحال و سالمند واز این به بعد دیگر به آن آب و کود ندهید. گلدان را به محلی تاریک، خنک و خشک منتقل نمایید و برای مدت چند ماه آن را به حال خود بگذارید (تا اواخر دی ماه). دوباره در اواخر زمستان یا اوایل بهار باید کاری کنیم که گیاه از خواب زمستانه بیدار شود. هر قدر به زمان گل دهی نزدیک می شوید فواصل آبیاری را بیشتر کنید (دو روز در میان و در موقع گل دهی سه روز در میان( گیاهی است تا حدودی گرما دوست و روشنایی پسند. نور مستقیم آفتاب باعث شکوفایی گلهایش می گردد . آبیاری : وقتی خاک خشک شد به آن آب بدهید .
منابعانجمن جنگلداری دانشگاه تهران ، ویپ گل
READ  اسپیره spiraea vanhouttei

Hippeastrum Amaryllis 00 BazarGolTehran com - آماریلیس Hippeastrum Amaryllis

همچنین بررسی کنید

Laurus-nobilis-00-BazarGolTehran-com

برگ بو Laurus nobilis

برگ بو Laurus nobilis رده بندی گیاهی نام فارسی برگ بو نام انگلیسی نام رایج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه فعالیت خود در زمینه گل و گیاه را رایگان در این سایت تبلیغ کنید رد کردن

error: Content is protected !! اطلاعات محافظت شده